STOCKHOLM'S CULTURE FESTIVAL
DOWNLOAD

GAT

CIE 1 WATT

Nice works

12:00 ‒ 14:30

KATE & PASI

Suhde

14:30 ‒ 14:50

KATE & PASI

Suhde

17:00 ‒ 17:20

DJ FUNKY LOFFE

Kvällens DJ/Klubb på GAT

19:00 ‒ 20:00

GORAN BREGOVIC

20:00 ‒ 21:30

DJ FUNKY LOFFE

Kvällens DJ/Klubb på GAT

21:30 ‒ 22:00

GRATTE CIEL: PLACE DES ANGES – ANGEL SQUARE

Gratte Ciel

22:00 ‒ 22:40

DJ FUNKY LOFFE

Kvällens DJ/Klubb på GAT

22:40 ‒ 00:00

KATE & PASI

Suhde

12:30 ‒ 12:50

CIE DU RUISSEAU

Tombés du ciel

13:00 ‒ 13:45

CIE 1 WATT

Nice works

14:00 ‒ 16:30

KATE & PASI

Suhde

16:30 ‒ 16:50

CIE DU RUISSEAU

Tombés du ciel

17:00 ‒ 17:45

DJ CHOCO CANEL

Kvällens DJ/Klubb på GAT

19:00 ‒ 20:00

CARAVAN PALACE

20:00 ‒ 21:30

DJ CHOCO CANEL

Kvällens DJ/Klubb på GAT

21:30 ‒ 22:00

GRATTE CIEL: PLACE DES ANGES – ANGEL SQUARE

Gratte Ciel

22:00 ‒ 22:40

DJ CHOCO CANEL

Kvällens DJ/Klubb på GAT

22:40 ‒ 00:00

LES COLPORTEURS

Evohé

12:30 ‒ 13:00

CIE DU RUISSEAU

Tombés du ciel

13:00 ‒ 13:45

CIE 1 WATT

Nice works

14:00 ‒ 16:30

LES COLPORTEURS

Le Chas du Violon

16:30 ‒ 17:00

CIE DU RUISSEAU

Tombés du ciel

17:00 ‒ 17:45

DJ CHOCO CANEL

Kvällens DJ/Klubb på GAT

19:00 ‒ 20:00

LA-33

20:00 ‒ 21:30

DJ CHOCO CANEL

Kvällens DJ/Klubb på GAT

21:30 ‒ 00:00

LES COLPORTEURS

Evohé

13:30 ‒ 14:00

CIE DU RUISSEAU

Tombés du ciel

14:00 ‒ 14:45

LES COLPORTEURS

Le Chas du Violon

16:30 ‒ 17:00

CIE DU RUISSEAU

Tombés du ciel

17:00 ‒ 17:45

MABOUL DISTORSION

Artéres

18:15 ‒ 19:15

STOCKHOLMS STADS KULTURPRISTAGARE PRESENTERAS

19:20 ‒ 19:50

ASTER AWEKE

Stockholms Kulturfestival & SELAM presenterar

20:00 ‒ 21:30

DJ DALION & SUGARCANE

Kvällens DJ/Klubb på GAT

21:30 ‒ 22:15

ALPHA BLONDY AND THE SOLAR SYSTEM

Stockholms Kulturfestival & SELAM presenterar

22:15 ‒ 23:45

DJ DALION & SUGARCANE

Kvällens DJ/Klubb på GAT

23:45 ‒ 02:00

CIE DU RUISSEAU

Tombés du ciel

14:00 ‒ 14:45

CIE DU RUISSEAU

Tombés du ciel

17:00 ‒ 17:45

MABOUL DISTORSION

Artéres

18:30 ‒ 19:30

ROYAL SWEDISH OPERA

20:00 ‒ 21:30

DJ ELENA WOLAY

Från klubben "Jazz Är Farligt"

21:30 ‒ 23:00

BOB HUND

Ett dadaistiskt konsertexperiment

23:00 ‒ 00:30

DJ ELENA WOLAY

Från klubben "Jazz Är Farligt"

00:30 ‒ 02:00

SKEPPSBRON

OLIVIA STEVENS

"Romance" - fransk chanson - Barbara, Brel, Aznavour, Montan & Piaf

12:20 ‒ 13:00

BRÖDERNA LINDGREN OCH FRIHETEN - EN ROCKKONSERT

Familjekonsert

14:00 ‒ 14:45

VINDLA STRING QUARTET

"Franska strängar"

18:00 ‒ 19:00

SKENET

19:30 ‒ 20:30

ARY

Norges hetaste unga musikexport 2016

21:00 ‒ 22:00

LA PLACE & STREETSTAR SESSIONS

Paris vs Sthlm - streetdance, battles,hiphop, mcs & djs

14:00 ‒ 14:40

FILIP JERS QUARTET

18:00 ‒ 19:00

LINA NYBERG BAND & VINDLA STRING QUARTET

"Aerials"

19:30 ‒ 20:30

BAZAR BLÅ

21:00 ‒ 22:00

LATIN AMERICAN DANCES AND RHYTHMS

Fr Bolivia,Chile, Dominikanska Republiken, Panama, Peru,

12:00 ‒ 13:00

ALLSÅNG MED JUNIBACKEN MED ORKESTER

Junibacken

15:00 ‒ 15:30

LATIN AMERICAN DANCES AND RHYTHMS

Fr Bolivia,Chile, Dominikanska Republiken, Panama, Peru,

16:00 ‒ 17:00

DANIEL MUÑOZ & LA ESTAMPITA CHILENA

18:00 ‒ 19:00

LA PLACE & STREETSTAR SESSIONS

Paris vs Sthlm - streetdance, battles,hiphop, mcs & djs

20:00 ‒ 22:00

STOCKHOLMS HEMGÅRDAR

12:00 ‒ 18:00

TALAB KALBELIYA DANCE GROUP

Traditionell indisk dans & musik från Rajasthan

15:30 ‒ 16:30

TALAB KALBELIYA DANCE GROUP

Traditionell indisk dans & musik från Rajasthan

18:00 ‒ 19:00

PER TEXAS JOHANSSON M BAND

19:30 ‒ 20:30

MBONGWANA STAR

21:00 ‒ 22:15

STOCKHOLMS HEMGÅRDAR

12:00 ‒ 18:00

CHOIR FOR ALL

15:00 ‒ 15:50

OLIVIER LAURENT

Fransk chanson - Jacques et les Autres

18:00 ‒ 19:00

ISABELLA LUNDGREN & CARL BAGGE TRIO

19:30 ‒ 20:30

GUSTAV LUNDGREN TRIO & GUESTS

gästmusiker (Fr)

21:00 ‒ 22:00

JAAKKO LAITINEN & VÄÄRÄ RAHA

22:30 ‒ 23:30

NORRBRO

ALFREDS BUBBLIGA BADBOMB

Nobelmuseum

12:00 ‒ 19:00

BOKBUSSEN

Stockholms stadsbibliotek

12:00 ‒ 19:00

BYGGA BO

Arkitektur- och designcentrum

12:00 ‒ 19:00

FISKA I STRÖMMEN

Strömstararna.

12:00 ‒ 16:00

FRAMTIDSLABB

Tekniska museet

12:00 ‒ 19:00

FRANSKA MEDALJER

Kungliga Myntkabinettet

12:00 ‒ 19:00

FRANSKLÄRARFÖRENINGEN: GÄSTER HOS BOKBUSSEN

Fransklärarföreningen

12:00 ‒ 16:00

GREOUILLE ROYAL- ETT MONUMENTALT SKULPTERANDE

Zirkus Loko-Motiv

12:00 ‒ 19:00

HELDAG MED KULTURSKOLAN

Kulturskolan

12:00 ‒ 19:00

KLIPP OCH KLISTRA

Moderna museet

12:00 ‒ 19:00

LERVERKSTAD

Nationalmuseum

12:00 ‒ 19:00

MAKE A KITE!

Room for Children

12:00 ‒ 19:00

MASKTILLVERKNING

Scenkonstmuseet

12:00 ‒ 19:00

MEDELTIDMUSEET

Medeltidsmuseet

12:00 ‒ 17:00

PROVA PÅ CIRKUSAKTIVITETER

Cirkus Normal

12:00 ‒ 13:30

RETURWORKSHOP

AntWalk

12:00 ‒ 19:00

SCHABBLA MED SCHABLONER

12:00 ‒ 19:00

SKAPA OCH BYT LEKSAKER MED RETOY

Retoy

12:00 ‒ 19:00

SKAPANDE BRODERI

Prova på att brodera fritt

12:00 ‒ 19:00

SKRIV BREV MED FJÄDERPENNA OCH BLÄCK

Postmuseum

12:00 ‒ 19:00

TAPPRA PRINSESSOR OCH SKÖNA RIDDARE

Livrustkammaren

12:00 ‒ 19:00

THE PEOPLE'S ARCHES

Olivier Grossetête

12:00 ‒ 19:00

VÄRLDENS MASKER

Världskulturmuseerna

12:00 ‒ 19:00

VIKINGAR I PARIS

Historiska museet

12:00 ‒ 19:00

INVIGNING

12:15 ‒ 12:30

TRIO SMACK, CLOWNFÖRESTÄLLNING, FRÅN 5 ÅR

Dotterbolaget

12:30 ‒ 13:10

GUIDAD FAMILJEVISNING PÅ MEDELTIDSMUSEET

Medeltidsmuseet

13:00 ‒ 13:45

INSTRUMENTPROVNING- STRÅKINSTRUMENT

Kulturskolan

13:00 ‒ 13:45

DANSUPPVISNING OCH WORKSHOP- BALETT

Kulturskolan Stockholm

13:30 ‒ 14:00

A GUIDED FAMILY TOUR

Medeltidsmuseet

14:00 ‒ 14:45

CIRKUSUPPVISNING

Cirkus Normal

14:00 ‒ 14:30

TEATERLEK

Kulturskolan Stockholm

14:00 ‒ 14:45

WORKSHOP INFÖR FRANSK FLASHMOB

Kulturskolan

14:30 ‒ 14:40

INSTRUMENTPROVNING- BRASS

Kulturskolan Stockholm

15:00 ‒ 15:45

PROVA PÅ CIRKUSAKTIVITETER

Cirkus Normal

15:00 ‒ 17:30

TRIO SMACK, CLOWNFÖRESTÄLLNING, FRÅN 5 ÅR

Dotterbolaget

15:00 ‒ 15:40

DANSWORKSHOP BALETT

Kulturskolan Stockholm

16:00 ‒ 16:45

DANSUPPVISNING OCH WORKSHOP- HIPHOP

Kulturskolan Stockholm

16:30 ‒ 17:00

INSTRUMENTPROVNING- DRAGSPEL

Kulturskolan Stockholm

17:00 ‒ 17:45

CIRKUSUPPVISNING

Cirkus Normal

18:00 ‒ 18:30

DANSWORKSHOP HIPHOP

Kulturskolan Stockholm

18:00 ‒ 18:45

ALFREDS BUBBLIGA BADBOMB

Nobelmuseum

12:00 ‒ 19:00

BOKBUSSEN

Stockholms stadsbibliotek

12:00 ‒ 19:00

BYGGA BO

Arkitektur- och designcentrum

12:00 ‒ 19:00

DANSSAGA

Kulturskolan Stockholm och Kulturskolans Resurscenter

12:00 ‒ 12:45

FISKA I STRÖMMEN

Strömstararna.

12:00 ‒ 16:00

FRAMTIDSLABB

Tekniska museet

12:00 ‒ 19:00

FRANSKA MEDALJER

Kungliga Myntkabinettet

12:00 ‒ 19:00

GIPSVERKSTAD

Carl Eldhs Ateljémuseum

12:00 ‒ 19:00

GREOUILLE ROYAL- ETT MONUMENTALT SKULPTERANDE

Zirkus Loko-Motiv

12:00 ‒ 19:00

HELDAG MED KULTURSKOLAN, VÄRDAR RESURSCENTRET

Kulturskolan & Resurscentret

12:00 ‒ 19:00

KLIPP OCH KLISTRA

Moderna museet

12:00 ‒ 19:00

LERVERKSTAD

Nationalmuseum

12:00 ‒ 19:00

MAKE A KITE!

Room for Children

12:00 ‒ 19:00

MASKTILLVERKNING

Scenkonstmuseet

12:00 ‒ 19:00

MEDELTIDMUSEET

Medeltidsmuseet

12:00 ‒ 20:00

PROVA PÅ CIRKUSAKTIVITETER

Cirkus Normal

12:00 ‒ 13:30

SCHABBLA MED SCHABLONER

12:00 ‒ 19:00

SKAPA OCH BYT LEKSAKER MED RETOY

Retoy

12:00 ‒ 19:00

SKAPANDE BRODERI

Prova på att brodera fritt

12:00 ‒ 19:00

SKRIV BREV MED FJÄDERPENNA OCH BLÄCK

Postmuseum

12:00 ‒ 19:00

SVÄNGDA BEN, SNURRIGA SNÄCKOR - ROKOKOHEM

Nordiska museet

12:00 ‒ 19:00

TAPPRA PRINSESSOR OCH SKÖNA RIDDARE

Livrustkammaren

12:00 ‒ 19:00

THE PEOPLE'S ARCHES

Olivier Grossetête

12:00 ‒ 19:00

VÄRLDENS MASKER

Världskulturmuseerna

12:00 ‒ 19:00

VIKINGAR I PARIS

Historiska museet

12:00 ‒ 19:00

VINDLA I GLASLANDET, EN INTERAKTIV FAMILJEKONSERT

Vindla

12:30 ‒ 13:00

GUIDAD FAMILJEVISNING PÅ MEDELTIDSMUSEET

Medeltidsmuseet

13:00 ‒ 13:45

KULTURMIX- EN SKÖN BLANDNING

Kulturskolan Stockholm och Kulturskolans Resurcenter

13:00 ‒ 13:45

DANSUPPVISNING OCH WORKSHOP- INDISK DANS

Kulturskolan Stockholm

13:30 ‒ 14:00

A GUIDED FAMILY TOUR

Medeltidsmuseet

14:00 ‒ 14:45

CIRKUSUPPVISNING

Cirkus Normal

14:00 ‒ 14:30

STRÅKDRAG OCH STRÄNGKNÄPP

Kulturskolan Stockholm och Kulturskolans Resurscenter

14:00 ‒ 14:45

WORKSHOP INFÖR FRANSK FLASHMOB

Kulturskolan

14:30 ‒ 14:40

INSTRUMENTPROVNING- TRÄBLÅS

Kulturskolan Stockholm och Kulturskolans Resurscenter

15:00 ‒ 15:45

PROVA PÅ CIRKUSAKTIVITETER

Cirkus Normal

15:00 ‒ 17:30

VINDLA I GLASLANDET, EN INTERAKTIV FAMILJEKONSERT

Vindla

15:30 ‒ 16:00

VI SPELAR OCH SJUNGER KÄNDA LÅTAR TILLSAMMANS

Kulturskolan Stockholm och Kulturskolans Resurscenter

16:00 ‒ 16:45

DANSUPPVISNING OCH WORKSHOP- VÄSTAFRIKANSK DANS

Kulturskolan Stockholm

16:30 ‒ 17:00

INSTRUMENTPROVNING- SLAGVERK OCH RYTMER

Kulturskolan Stockholm och Kulturskolans Resurscenter

17:00 ‒ 17:45

CIRKUSUPPVISNING

Cirkus Normal

18:00 ‒ 18:30

DANSJAM MED TRUMMOR OCH RYTMER

Kulturskolan Stockholm och Kulturskolans Resurscenter

18:00 ‒ 18:45

ALFREDS BUBBLIGA BADBOMB

Nobelmuseum

12:00 ‒ 19:00

BABYSALSARYTMIK MED MARIA LLERENA

Maria Llerena

12:00 ‒ 12:30

BARNRYTMIK 0-2 ÅR

Junibacken

12:00 ‒ 12:20

BOKBUSSEN

Stockholms stadsbibliotek

12:00 ‒ 19:00

BYGGA BO

Arkitektur- och designcentrum

12:00 ‒ 19:00

FISKA I STRÖMMEN

Strömstararna.

12:00 ‒ 16:00

FRAMTIDSLABB

Tekniska museet

12:00 ‒ 19:00

FRANSKA MEDALJER

Kungliga Myntkabinettet

12:00 ‒ 19:00

GREOUILLE ROYAL- ETT MONUMENTALT SKULPTERANDE

Zirkus Loko-Motiv

12:00 ‒ 19:00

KLIPP OCH KLISTRA

Moderna museet

12:00 ‒ 19:00

LERVERKSTAD

Nationalmuseum

12:00 ‒ 19:00

MAKE A KITE!

Room for Children

12:00 ‒ 19:00

MASKTILLVERKNING

Scenkonstmuseet

12:00 ‒ 19:00

MEDELTIDMUSEET

Medeltidsmuseet

12:00 ‒ 17:00

PROVA PÅ CIRKUSAKTIVITETER

Cirkus Normal

12:00 ‒ 13:30

SCHABBLA MED SCHABLONER

12:00 ‒ 19:00

SKAPA OCH BYT LEKSAKER MED RETOY

Retoy

12:00 ‒ 19:00

SKAPANDE BRODERI

Prova på att brodera fritt

12:00 ‒ 19:00

SKRIV BREV MED FJÄDERPENNA OCH BLÄCK

Postmuseum

12:00 ‒ 19:00

SVÄNGDA BEN, SNURRIGA SNÄCKOR - ROKOKOHEM

Nordiska museet

12:00 ‒ 19:00

TAPPRA PRINSESSOR OCH SKÖNA RIDDARE

Livrustkammaren

12:00 ‒ 19:00

THE PEOPLE'S ARCHES

Olivier Grossetête

12:00 ‒ 19:00

VÄRLDENS MASKER

Världskulturmuseerna

12:00 ‒ 19:00

VIKINGAR I PARIS

Historiska museet

12:00 ‒ 19:00

BABYDANS 3-15 MÅN

Dansmuseet

12:30 ‒ 13:00

GUIDAD FAMILJEVISNING PÅ MEDELTIDSMUSEET

Medeltidsmuseet

13:00 ‒ 13:45

VAR ÄR VARGEN? EN ANNORLUNDA RÖDLUVAN, FRÅN 4 ÅR

Marionetteatern Kulturhuset Stadsteatern

13:00 ‒ 13:30

BARNRYTMIK 0-2 ÅR

Junibacken

13:30 ‒ 13:50

DANSUPPVISNING- BOLIVIA

Bolivias Ambassad

13:30 ‒ 13:45

DANSUPPVISNING- DOMINIKANSKA REPUBLIKEN

Dominikanska Republikens Ambassad

13:45 ‒ 14:00

A GUIDED FAMILY TOUR

Medeltidsmuseet

14:00 ‒ 14:45

CIRKUSUPPVISNING

Cirkus Normal

14:00 ‒ 14:30

BABYDANS 3-15 MÅN

Dansmuseet

14:30 ‒ 15:00

DANSUPPVISNING- PANAMA

Panamas Ambassad

14:30 ‒ 14:45

DANSWORKSHOP- DANS FRÅN PERÚ

Perus Ambassad

14:45 ‒ 15:00

PROVA PÅ CIRKUSAKTIVITETER

Cirkus Normal

15:00 ‒ 17:30

KARABIEN-KARNIVAL:EN FÄRGSPRAKANDE DANSFEST MED MARIA LLERENA

Maria Llerena

16:30 ‒ 17:00

CIRKUSUPPVISNING

Cirkus Normal

18:00 ‒ 18:30

ALFABETA: GÄSTBESÖK HOS BOKBUSSEN

Alfabeta

12:00 ‒ 16:00

ALFREDS BUBBLIGA BADBOMB

Nobelmuseum

12:00 ‒ 19:00

BABYDANS 3-15 MÅN

Dansmuseet

12:00 ‒ 12:30

BOKBUSSEN

Stockholms stadsbibliotek

12:00 ‒ 19:00

BYGGA BO

Arkitektur- och designcentrum

12:00 ‒ 19:00

DANSMUSEET PÅ RYMMEN!

Dansmuseet

12:00 ‒ 18:00

FRAMTIDSLABB

Tekniska museet

12:00 ‒ 19:00

FRANSK GALENSKAPER MED ROMEO OCH JULIAKÖREN

Renässanskonsert för hela familjen

12:00 ‒ 12:30

FRANSKA MEDALJER

Kungliga Myntkabinettet

12:00 ‒ 19:00

GREOUILLE ROYAL- ETT MONUMENTALT SKULPTERANDE

Zirkus Loko-Motiv

12:00 ‒ 19:00

KLIPP OCH KLISTRA

Moderna museet

12:00 ‒ 19:00

LÄR DIG OM DINOSAURIER

Naturhistoriska riksmuseet

12:00 ‒ 19:00

LERVERKSTAD

Nationalmuseum

12:00 ‒ 19:00

MAKE A KITE!

Room for Children

12:00 ‒ 19:00

MEDELTIDMUSEET

Medeltidsmuseet

12:00 ‒ 17:00

ÖPPEN VERKSTAD MED KONSTFACK

Konstfack

12:00 ‒ 19:00

PROVA PÅ CIRKUSAKTIVITETER

Cirkus Normal

12:00 ‒ 13:30

SCHABBLA MED SCHABLONER

12:00 ‒ 19:00

SKAPA OCH BYT LEKSAKER MED RETOY

Retoy

12:00 ‒ 19:00

SKAPANDE BRODERI

Prova på att brodera fritt

12:00 ‒ 19:00

SKRIV BREV MED FJÄDERPENNA OCH BLÄCK

Postmuseum

12:00 ‒ 19:00

TAPPRA PRINSESSOR OCH SKÖNA RIDDARE

Livrustkammaren

12:00 ‒ 19:00

THE PEOPLE'S ARCHES

Olivier Grossetête

12:00 ‒ 19:00

VÄRLDENS MASKER

Världskulturmuseerna

12:00 ‒ 19:00

VIKINGAR I PARIS

Historiska museet

12:00 ‒ 19:00

VAR ÄR VARGEN? EN ANNORLUNDA RÖDLUVAN, FRÅN 4 ÅR

Marionetteatern Kulturhuset Stadsteatern

12:30 ‒ 13:00

DANSLEK MED KLARA OCH LEJONET LEO, 3-6 ÅR

Dansmuseet

13:00 ‒ 13:45

GUIDAD FAMILJEVISNING PÅ MEDELTIDSMUSEET

Medeltidsmuseet

13:00 ‒ 13:45

DANSLEK HIPHOP FRÅN 5 ÅR

Dansmuseet

13:30 ‒ 14:00

A GUIDED FAMILY TOUR

Medeltidsmuseet

14:00 ‒ 14:45

CIRKUSUPPVISNING

Cirkus Normal

14:00 ‒ 14:30

DANSLEK BALETT 3-6 ÅR

Dansmuseet

14:00 ‒ 14:45

DANSLEK HIPHOP, 5-10 ÅR

Dansmuseet

15:00 ‒ 15:45

FRANSK GALENSKAPER MED ROMEO OCH JULIAKÖREN

Renässanskonsert för hela familjen

15:00 ‒ 15:30

PROVA PÅ CIRKUSAKTIVITETER

Cirkus Normal

15:00 ‒ 17:30

DANSLEK BALETT 5-10 ÅR

Dansmuseet

16:00 ‒ 16:45

DANSLEK MED KLARA OCH LEJONET LEO, FRÅN 3 ÅR

Dansmuseet

16:30 ‒ 17:00

DANSWORKSHOP HIPHOP FRÅN 10 ÅR

Dansmuseet

17:00 ‒ 17:45

CIRKUSUPPVISNING

Cirkus Normal

18:00 ‒ 18:30

ALFREDS BUBBLIGA BADBOMB

Nobelmuseum

12:00 ‒ 19:00

BAJSFILMEN- DOLORES OCH GUNELLENS VÄRLD

Folkets Bio

12:00 ‒ 12:45

BYGGA BO

Arkitektur- och designcentrum

12:00 ‒ 19:00

FRAMTIDSLABB

Tekniska museet

12:00 ‒ 19:00

FRANSK FILMLÖRDAG!

Stockholms stadsbibliotek

12:00 ‒ 19:00

FRANSKA MEDALJER

Kungliga Myntkabinettet

12:00 ‒ 19:00

GREOUILLE ROYAL- ETT MONUMENTALT SKULPTERANDE

Zirkus Loko-Motiv

12:00 ‒ 19:00

KLIPP OCH KLISTRA

Moderna museet

12:00 ‒ 19:00

LÄR DIG OM DINOSAURIER

Naturhistoriska riksmuseet

12:00 ‒ 19:00

LERVERKSTAD

Nationalmuseum

12:00 ‒ 19:00

MAKE A KITE!

Room for Children

12:00 ‒ 19:00

MEDELTIDMUSEET

Medeltidsmuseet

12:00 ‒ 17:00

ÖPPEN VERKSTAD MED KONSTFACK

Konstfack

12:00 ‒ 19:00

PROVA PÅ CIRKUSAKTIVITETER

Cirkus Normal

12:00 ‒ 13:30

SCHABBLA MED SCHABLONER

12:00 ‒ 19:00

SKAPA OCH BYT LEKSAKER MED RETOY

Retoy

12:00 ‒ 19:00

SKAPANDE BRODERI

Prova på att brodera fritt

12:00 ‒ 19:00

SKRIV BREV MED FJÄDERPENNA OCH BLÄCK

Postmuseum

12:00 ‒ 19:00

TAPPRA PRINSESSOR OCH SKÖNA RIDDARE

Livrustkammaren

12:00 ‒ 19:00

THE PEOPLE'S ARCHES

Olivier Grossetête

12:00 ‒ 19:00

VÄRLDENS MASKER

Världskulturmuseerna

12:00 ‒ 19:00

VIKINGAR I PARIS

Historiska museet

12:00 ‒ 19:00

ANIMATION-DU FÅR GÖRA EN EGEN LITEN FILMSNUTT (REK FR 7 ÅR)

Kulturskolan Stockholm

13:00 ‒ 15:00

ÄTA SJÄLV, 2-6 ÅR

Familjeföreställning med Molière Ensemblen

13:00 ‒ 13:35

FRANSKT KORTFILMSPOTPURI FÖR BARN

Franska Institutet

13:00 ‒ 15:00

GUIDAD FAMILJEVISNING PÅ MEDELTIDSMUSEET

Medeltidsmuseet

13:00 ‒ 13:00

A GUIDED FAMILY TOUR

Medeltidsmuseet

14:00 ‒ 14:45

CIRKUSUPPVISNING

Cirkus Normal

14:00 ‒ 14:30

VAR ÄR VARGEN? EN ANNORLUNDA RÖDLUVAN, FRÅN 4 ÅR

Marionetteatern Kulturhuset Stadsteatern

14:00 ‒ 14:30

PROVA PÅ CIRKUSAKTIVITETER

Cirkus Normal

15:00 ‒ 17:30

SPORT KIDS, FILMVISNING

Folkets Bio

15:00 ‒ 16:00

ANIMATION-DU FÅR GÖRA EN EGEN LITEN FILMSNUTT (REK FR 7 ÅR)

Kulturskolan Stockholm

16:00 ‒ 18:00

FRANSKT KORTFILMSPOTPURI FÖR BARN

Franska Institutet

16:00 ‒ 18:00

VAR ÄR VARGEN? EN ANNORLUNDA RÖDLUVAN, FRÅN 4 ÅR

Marionetteatern Kulturhuset Stadsteatern

16:00 ‒ 16:30

TIGERN SÄGER GRR

Familjkonsert med Anna Einarsson och Ann Blom

16:30 ‒ 17:00

CIRKUSUPPVISNING

Cirkus Normal

18:00 ‒ 18:30

WALKS

ARKITEKTUR OCH SKULPTUR PÅ STADION

12:00 ‒ 13:30

ASTRID LINDGREN- MYCKET MER ÄN SAGOTANT

12:00 ‒ 13:45

POTATISREVOLUIONEN PÅ SÖDERMALM 1917

12:00 ‒ 13:30

FRÅN GASVERK OCH FOLKHEM TILL MILJÖSTADSDEL

15:00 ‒ 16:30

FRÅN MEDICINSKT HANTVERK TILL INTERNATIONELL INDUSTRI

15:00 ‒ 16:15

INTRIGER SKVALLER OCH FÖRTAL

15:00 ‒ 16:30

MADE IN SWEDEN - SVENSKA STORHETER GENOM HISTORIEN.

Walks

15:00 ‒ 16:30

NYA HORNSBERG- FRÅN INDUSTRIOMRÅDE TILL NY MODERN STADSDEL

15:00 ‒ 16:30

ÖSTGÖTAGATAN NER

15:00 ‒ 16:15

TRAPPORNA PÅ VÄSTRA SÖDERMALM

15:00 ‒ 16:30

ASPUDDEN - FRÅN TORP TILL HIPP NÄRFÖRORT

18:00 ‒ 19:30

AUGUST STRINDBERG I GAMLA STAN

18:00 ‒ 19:30

BRUNKEBERGSTORG - TORGET SOM FÖRSVANN?

18:00 ‒ 19:30

EN STILLA FLIRT

18:00 ‒ 19:30

FÄLTARBETE - 60 ÅR AV UPPSÖKANDE UNGDOMSARBETE PÅ STOCKHOLMS GATOR OCH TORG

18:00 ‒ 19:45

FRÅN KUNGLIG TRÄDGÅRD TILL KUNGLIGA DJURGÅRDEN

Joggvandring

18:00 ‒ 19:30

HEMLÖS PÅ SÖDER

18:00 ‒ 19:30

INVANDRING - STADENS FÖRUTSÄTTNING

18:00 ‒ 19:30

SE CITYS SKULPTURER MED NYA ÖGON

18:00 ‒ 19:30

SKEPPSBRORADEN MED SKEPPSBROADELN

18:00 ‒ 19:30

SVERIGE/FRANKRIKE - EN KÄRLEKSSAGA?

18:00 ‒ 19:30

TRAPPORNA PÅ ÖSTRA SÖDERMALM

18:00 ‒ 19:30

ABBA – THE WALK

Walks

12:00 ‒ 13:30

FIKAVANDRING

12:00 ‒ 13:30

FOTOWALK I CITY

12:00 ‒ 13:30

FUNKTIONALISMEN ÄR HÄR

12:00 ‒ 13:45

LITTLE ASIA I STOCKHOLM = SANT

12:00 ‒ 13:30

STOCKHOLM, O STOCKHOLM, DU ORMDIGRA KULA

12:00 ‒ 13:30

FÄLTARBETE - 60 ÅR AV UPPSÖKANDE UNGDOMSARBETE PÅ STOCKHOLMS GATOR OCH TORG

15:00 ‒ 16:45

INVANDRING - STADENS FÖRUTSÄTTNING

15:00 ‒ 16:30

OM KRIGET KOMMER

Guide: Per Olgarsson, byggnadsanikvarie och författare

15:00 ‒ 16:30

STOCKHOLM IN 90 MINUTES

In English

15:00 ‒ 16:30

VANDRING I ÖSTBERGA

15:00 ‒ 16:30

VÄSTRA KUNGSHOLMEN - FRÅN MULBETE TILL INNERSTAD

15:00 ‒ 16:30

FRÅN VIKINGALED TILL VATTENRESERVOAR

Joggvandring

18:00 ‒ 19:30

DET HEMLIGA NAMNET - STADEN, KONSTEN OCH RESAN

18:00 ‒ 19:45

FRÅN MEDICINSKT HANTVERK TILL INTERNATIONELL INDUSTRI

18:00 ‒ 19:15

FRÅN WALKER TILL KROK – ELLER TVÄRTOM?

18:00 ‒ 19:20

GRAFFITTI I SNÖSÄTRA

18:00 ‒ 19:30

K-SPANING EFTER FRANSK SJÄL I STOCKHOLM

18:00 ‒ 19:30

MADE IN SWEDEN - SVENSKA STORHETER GENOM HISTORIEN.

Walks

18:00 ‒ 19:30

ÖLVANDRING

18:00 ‒ 19:20

POTATISREVOLUIONEN PÅ SÖDERMALM 1917

18:00 ‒ 19:30

SPIONER, C-BYRÅN OCH EN SVENSK TIGER

18:00 ‒ 19:30

VANDRING I ÖSTBERGA

18:00 ‒ 19:30

MORGONPROMENAD MED AUGUST STRINDBERG

07:00 ‒ 08:30

ASPUDDEN - FRÅN TORP TILL HIPP NÄRFÖRORT

12:00 ‒ 13:30

EN STILLA FLIRT

12:00 ‒ 13:30

HEMLÖS PÅ SÖDER

12:00 ‒ 13:30

INVANDRING - STADENS FÖRUTSÄTTNING

12:00 ‒ 13:30

SPIONER, C-BYRÅN OCH EN SVENSK TIGER

12:00 ‒ 13:30

STOCKHOLM IN 90 MINUTES

In English

12:00 ‒ 13:30

TRAPPORNA PÅ VÄSTRA SÖDERMALM

12:00 ‒ 13:30

BRUNKEBERGSTORG - TORGET SOM FÖRSVANN?

15:00 ‒ 16:30

FOTOWALK I CITY

15:00 ‒ 16:30

GÖTA LANDSVÄG - EN LÅNG HISTORIA

15:00 ‒ 18:00

GRAFFITTI I SNÖSÄTRA

15:00 ‒ 16:30

LJUS PÅ GLAS

15:00 ‒ 16:30

POTATISREVOLUIONEN PÅ SÖDERMALM 1917

15:00 ‒ 16:30

SVERIGE/FRANKRIKE - EN KÄRLEKSSAGA?

15:00 ‒ 16:30

TRAPPORNA PÅ ÖSTRA SÖDERMALM

15:00 ‒ 16:30

ABBA – THE WALK

Walks

18:00 ‒ 19:30

ARKITEKTUR OCH SKULPTUR PÅ STADION

18:00 ‒ 19:30

ASTRID LINDGREN- MYCKET MER ÄN SAGOTANT

18:00 ‒ 19:45

DECKARE PÅ STAN - MÖRKER ÖVER STOCKHOLM

18:00 ‒ 19:30

FIKAVANDRING

18:00 ‒ 19:30

FRÅN MÄLAREN TILL SALTSJÖN

18:00 ‒ 19:30

INTRIGER SKVALLER OCH FÖRTAL

18:00 ‒ 19:30

JOGGVANDRING LÄNGS GÖTA LANDSVÄG

Joggvandring

18:00 ‒ 19:30

K-SPANING EFTER FRANSK SJÄL I STOCKHOLM

18:00 ‒ 19:30

LITTLE ASIA I STOCKHOLM = SANT

18:00 ‒ 19:30

LJUS PÅ GLAS

18:00 ‒ 19:30

NYA HORNSBERG- FRÅN INDUSTRIOMRÅDE TILL NY MODERN STADSDEL

18:00 ‒ 19:30

ÖSTGÖTAGATAN NER

18:00 ‒ 19:15

PUNKEN PÅ SÖDER

18:00 ‒ 19:30

RÅNAREN ROBERTS IRRFÄRDER

18:00 ‒ 19:30

SKEPPSBRORADEN MED SKEPPSBROADELN

18:00 ‒ 19:30

DECKARE PÅ STAN - MÖRKER ÖVER STOCKHOLM

12:00 ‒ 13:30

DET HEMLIGA NAMNET - STADEN, KONSTEN OCH RESAN

12:00 ‒ 13:45

FRÅN GASVERK OCH FOLKHEM TILL MILJÖSTADSDEL

12:00 ‒ 13:30

FRÅN MEDICINSKT HANTVERK TILL INTERNATIONELL INDUSTRI

12:00 ‒ 13:15

INNANFÖR MURARNA I GAMLA STAN

12:00 ‒ 13:30

LJUS PÅ GLAS

12:00 ‒ 13:30

MADE IN SWEDEN - SVENSKA STORHETER GENOM HISTORIEN.

Walks

12:00 ‒ 13:30

SVERIGE/FRANKRIKE - EN KÄRLEKSSAGA?

12:00 ‒ 13:30

VÄSTRA KUNGSHOLMEN - FRÅN MULBETE TILL INNERSTAD

12:00 ‒ 13:30

ABBA – THE WALK

Walks

15:00 ‒ 16:30

ASPUDDEN - FRÅN TORP TILL HIPP NÄRFÖRORT

15:00 ‒ 16:30

FIKAVANDRING

15:00 ‒ 16:30

FRÅN MÄLAREN TILL SALTSJÖN

15:00 ‒ 16:30

FRÅN WALKER TILL KROK – ELLER TVÄRTOM?

15:00 ‒ 16:20

LITTLE ASIA I STOCKHOLM = SANT

15:00 ‒ 16:30

RÅNAREN ROBERTS IRRFÄRDER

15:00 ‒ 16:30

SE SÖDERMALMS SKULPTURER MED NYA ÖGON

15:00 ‒ 16:30

SIMVANDRING I STOCKHOLM

15:00 ‒ 16:00

SPIONER, C-BYRÅN OCH EN SVENSK TIGER

15:00 ‒ 16:30

SIMVANDRING I STOCKHOLM

17:00 ‒ 18:00

FÄLTARBETE - 60 ÅR AV UPPSÖKANDE UNGDOMSARBETE PÅ STOCKHOLMS GATOR OCH TORG

18:00 ‒ 19:45

FOTOWALK I CITY

18:00 ‒ 19:30

FUNKTIONALISMEN ÄR HÄR

18:00 ‒ 19:45

I HÄLSANS SPÅR

Joggingvandring

18:00 ‒ 19:30

ÖLVANDRING

18:00 ‒ 19:20

STOCKHOLM, O STOCKHOLM, DU ORMDIGRA KULA

18:00 ‒ 19:30

FROM MONKS TO SÖDERHIPSTERS

joggvandring - in english

08:00 ‒ 09:30

BRUNKEBERGSTORG - TORGET SOM FÖRSVANN?

12:00 ‒ 13:30

FRÅN MÄLAREN TILL SALTSJÖN

12:00 ‒ 13:30

INTRIGER SKVALLER OCH FÖRTAL

12:00 ‒ 13:30

NYA HORNSBERG- FRÅN INDUSTRIOMRÅDE TILL NY MODERN STADSDEL

12:00 ‒ 13:30

OM KRIGET KOMMER

Guide: Per Olgarsson, byggnadsanikvarie och författare

12:00 ‒ 13:30

RÅNAREN ROBERTS IRRFÄRDER

12:00 ‒ 13:30

SE DJURGÅRDENS SKULPTURER MED NYA ÖGON

12:00 ‒ 13:30

VANDRING I ÖSTBERGA

12:00 ‒ 13:30

ARKITEKTUR OCH SKULPTUR PÅ STADION

15:00 ‒ 16:30

EN STILLA FLIRT

15:00 ‒ 16:30

GÖTA LANDSVÄG - EN LÅNG HISTORIA

15:00 ‒ 18:00

HEMLÖS PÅ SÖDER

15:00 ‒ 16:30

INNANFÖR MURARNA I GAMLA STAN

15:00 ‒ 16:30

PUNKEN PÅ SÖDER

15:00 ‒ 16:30

SIMVANDRING I STOCKHOLM

15:00 ‒ 16:00

STOCKHOLM IN 90 MINUTES

In English

15:00 ‒ 16:30

SVERIGE/FRANKRIKE - EN KÄRLEKSSAGA?

15:00 ‒ 16:30

SIMVANDRING I STOCKHOLM

17:00 ‒ 18:00

GRAFFITTI I SNÖSÄTRA

18:00 ‒ 19:30

SKEPPSBRORADEN MED SKEPPSBROADELN

18:00 ‒ 19:30

I ALF HENRIKSONS FOTSPÅR

12:00 ‒ 13:30

I AUGUST STRINDBERGS KVARTER

12:00 ‒ 13:30

KUNGSGATAN - NAV OCH NERV

12:00 ‒ 13:45

ASTRID LINDGREN- MYCKET MER ÄN SAGOTANT

15:00 ‒ 16:45

DECKARE PÅ STAN - MÖRKER ÖVER STOCKHOLM

15:00 ‒ 16:30

DET HEMLIGA NAMNET - STADEN, KONSTEN OCH RESAN

15:00 ‒ 16:45

STOCKHOLM I SERIER

15:00 ‒ 16:30

STOCKHOLM, O STOCKHOLM, DU ORMDIGRA KULA

15:00 ‒ 16:30

THE WORLD'S LONGEST BOOK STALL

THE WORLD'S LONGEST BOOK STALL

- bokfest längs hela Drottninggatan!

11:00 ‒ 18:00

BARNENS BOKBUSS PÅ BOKBORDET

Världens längsta bokbord (korsningen Drottningg/Barnhusg

12:00 ‒ 17:00

I TANKARNAS TRÄDGÅRD - CENTRALBADETS TRÄDGÅRD

Bokbordet: Litteratursamtal med fransk touche

12:30 ‒ 15:30

MAIN STAGE

ROCKBJÖRNEN

20:00 ‒ 21:30

TIM HENRI

Host

19:45 ‒ 20:00

SYSTER SOL

SLÄPPS 20 JUNI

20:00 ‒ 20:30

KALIFFA

SLÄPPS 20 JUNI

20:30 ‒ 21:30

NÄÄÄK & NIMO

21:30 ‒ 22:00

PANETOZ

22:10 ‒ 22:40

TIM HENRI

Host

22:40 ‒ 23:00

PENTHOX

20:00 ‒ 20:45

DEATH TEAM

20:45 ‒ 21:15

SHARKS

21:15 ‒ 22:15

TIM HENRI

Host

22:15 ‒ 23:00

DJ MELIKA

DJ Melika HOST

20:00 ‒ 20:35

DJ MELIKA

DJ Melika HOST

20:00 ‒ 00:35

HOV1

20:35 ‒ 20:55

MNEK

21:10 ‒ 21:40

CHERRIE

21:55 ‒ 22:25

ERIK LUNDIN

SLÄPPS 8 AUG!!!!!!

22:40 ‒ 23:10

LINDA PIRA

23:25 ‒ 00:10

TIM HENRI

Host

19:45 ‒ 00:30

LAS

20:05 ‒ 20:25

JESSARAE

20:40 ‒ 21:00

SANJIN

21:10 ‒ 21:30

PEG PARNEVIK

21:40 ‒ 22:05

DJ BLACK MOOSE

22:15 ‒ 22:45

MADI BANJA

22:55 ‒ 23:15

VIGILAND

SLÄPPS 8/8

23:30 ‒ 00:30

KLUBBEN

UNGA DRÖMMARE

Unga Drömmare

14:00 ‒ 18:00

UNGA DRÖMMARE

Unga Drömmare

14:00 ‒ 18:00

UNGA DRÖMMARE

Unga Drömmare

14:00 ‒ 18:00

VÄGEN UT

Vägen Ut Vi Unga

14:00 ‒ 18:00

REVOLUTION POETRY

18:15 ‒ 18:45

JÄRVA PLAY

17:15 ‒ 17:45

DO SOMETHING!

AIKIDO

Järfälla Aikido

12:00 ‒ 20:00

BRANDFÖRSVARET

Storstockholms Brandförsvar

12:00 ‒ 15:30

CHALLENGE WEEK

Arena Satelliten

12:00 ‒ 20:00

CREATIVE

Lava Bibliotek & Verkstad och DÖRREN

12:00 ‒ 20:00

CUPCAKE BAR

Ungdomens Nykterhets Förbund (UNF)

12:00 ‒ 20:00

DANSA! SPELA!

Studiefrämjandet

12:00 ‒ 20:00

FÖRSVARSUTBILDARNA

Försvarsutbildarna

12:00 ‒ 20:00

FRYSHUSET

Fryshuset

12:00 ‒ 20:00

LÄR DIG FÖRSTA HJÄLPEN

12:00 ‒ 20:00

MENTOR

Mentor Sverige

12:00 ‒ 20:00

MILJÖFÖRVALTNINGEN

Miljöförvaltningen

12:00 ‒ 20:00

MITT NYA HEM

Plan Sverige

12:00 ‒ 20:00

PEACEWORKS

PeaceWorks

12:00 ‒ 20:00

POLISEN

Polsen

12:00 ‒ 18:00

SDUR

SDUR

12:00 ‒ 20:00

SKÄRHOLMENS UNGDOMSRÅD

Skärholmens Ungdomsråd

12:00 ‒ 20:00

SLBU

SLBU

12:00 ‒ 20:00

SLÖJD STHLM

Stockholms Läns Museum

12:00 ‒ 20:00

STORASYSTER

Föreningen Storasyster

12:00 ‒ 20:00

TUBEN

Tuben

12:00 ‒ 20:00

UNGA BERÄTTAR

Unga Berättar

12:00 ‒ 20:00

UNGT KULTURSTÖD

Kulturstöd för Unga Stockholms Stad

12:00 ‒ 20:00

WE ARE RESPEKT

We Are Sthlm

12:00 ‒ 00:00

WE ARE SOLNA

Ung Kultur Solna

12:00 ‒ 20:00

WE ARE STHLM FOTBOLL

We Are Sthlm Fotboll

12:00 ‒ 20:00

WE ARE STHLM INFO

Allt du behöver veta om We Are Sthlm

12:00 ‒ 00:00

WE ARE STHLM KAMPEN

Vattenkrig, Femkamp och Hinderbana

12:00 ‒ 20:00

WHAT UP LIFE

Vi Unga

12:00 ‒ 20:00

CHILL ZONE

Chill Zone

14:00 ‒ 23:00

JUICEBAREN

We Are Sthlm & Unga Drömmare

14:00 ‒ 23:00

STOCKHOLMS FÄLTASSISTENTER

På ritning: HJÄLP

16:00 ‒ 00:00

AIKIDO

Järfälla Aikido

12:00 ‒ 20:00

BRANDFÖRSVARET

Storstockholms Brandförsvar

12:00 ‒ 15:30

CHALLENGE WEEK

Arena Satelliten

12:00 ‒ 20:00

CREATIVE

Lava Bibliotek & Verkstad och DÖRREN

12:00 ‒ 20:00

CUPCAKE BAR

Ungdomens Nykterhets Förbund (UNF)

12:00 ‒ 20:00

DANSA! SPELA!

Studiefrämjandet

12:00 ‒ 20:00

FÖRSVARSUTBILDARNA

Försvarsutbildarna

12:00 ‒ 20:00

FRYSHUSET

Fryshuset

12:00 ‒ 20:00

LÄR DIG FÖRSTA HJÄLPEN

12:00 ‒ 20:00

MENTOR

Mentor Sverige

12:00 ‒ 20:00

MILJÖFÖRVALTNINGEN

Miljöförvaltningen

12:00 ‒ 20:00

MITT NYA HEM

Plan Sverige

12:00 ‒ 20:00

PEACEWORKS

PeaceWorks

12:00 ‒ 20:00

POLISEN

Polsen

12:00 ‒ 18:00

SDUR

SDUR

12:00 ‒ 20:00

SKÄRHOLMENS UNGDOMSRÅD

Skärholmens Ungdomsråd

12:00 ‒ 20:00

SLBU

SLBU

12:00 ‒ 20:00

SLÖJD STHLM

Stockholms Läns Museum

12:00 ‒ 20:00

STOCKHOLMS BASEBALL OCH SOFTBOLL FÖRBUND

Stockholms Baseball och Softboll Förbund

12:00 ‒ 20:00

STORASYSTER

Föreningen Storasyster

12:00 ‒ 20:00

TUBEN

Tuben

12:00 ‒ 20:00

UNGA BERÄTTAR

Unga Berättar

12:00 ‒ 20:00

UNGT KULTURSTÖD

Kulturstöd för Unga Stockholms Stad

12:00 ‒ 20:00

WE ARE RESPEKT

We Are Sthlm

12:00 ‒ 00:00

WE ARE SOLNA

Ung Kultur Solna

12:00 ‒ 20:00

WE ARE STHLM FOTBOLL

We Are Sthlm Fotboll

12:00 ‒ 20:00

WE ARE STHLM INFO

Allt du behöver veta om We Are Sthlm

12:00 ‒ 00:00

WE ARE STHLM KAMPEN

Vattenkrig, Femkamp och Hinderbana

12:00 ‒ 20:00

WHAT UP LIFE

Vi Unga

12:00 ‒ 20:00

CHILL ZONE

Chill Zone

14:00 ‒ 23:00

JUICEBAREN

We Are Sthlm & Unga Drömmare

14:00 ‒ 23:00

STOCKHOLMS FÄLTASSISTENTER

På ritning: HJÄLP

16:00 ‒ 00:00

AIKIDO

Järfälla Aikido

12:00 ‒ 20:00

BRANDFÖRSVARET

Storstockholms Brandförsvar

12:00 ‒ 15:30

CHALLENGE WEEK

Arena Satelliten

12:00 ‒ 20:00

CREATIVE

Lava Bibliotek & Verkstad och DÖRREN

12:00 ‒ 20:00

CUPCAKE BAR

Ungdomens Nykterhets Förbund (UNF)

12:00 ‒ 20:00

DANSA! SPELA!

Studiefrämjandet

12:00 ‒ 20:00

FÖRSVARSUTBILDARNA

Försvarsutbildarna

12:00 ‒ 20:00

FRYSHUSET

Fryshuset

12:00 ‒ 20:00

LÄR DIG FÖRSTA HJÄLPEN

12:00 ‒ 20:00

MENTOR

Mentor Sverige

12:00 ‒ 20:00

MILJÖFÖRVALTNINGEN

Miljöförvaltningen

12:00 ‒ 20:00

MITT NYA HEM

Plan Sverige

12:00 ‒ 20:00

PEACEWORKS

PeaceWorks

12:00 ‒ 20:00

POLISEN

Polsen

12:00 ‒ 18:00

SDUR

SDUR

12:00 ‒ 20:00

SKÄRHOLMENS UNGDOMSRÅD

Skärholmens Ungdomsråd

12:00 ‒ 20:00

SLBU

SLBU

12:00 ‒ 20:00

SLÖJD STHLM

Stockholms Läns Museum

12:00 ‒ 20:00

STOCKHOLMS BASEBALL OCH SOFTBOLL FÖRBUND

Stockholms Baseball och Softboll Förbund

12:00 ‒ 20:00

STORASYSTER

Föreningen Storasyster

12:00 ‒ 20:00

TUBEN

Tuben

12:00 ‒ 20:00

UNGA BERÄTTAR

Unga Berättar

12:00 ‒ 20:00

UNGT KULTURSTÖD

Kulturstöd för Unga Stockholms Stad

12:00 ‒ 20:00

WE ARE RESPEKT

We Are Sthlm

12:00 ‒ 00:00

WE ARE SOLNA

Ung Kultur Solna

12:00 ‒ 20:00

WE ARE STHLM FOTBOLL

We Are Sthlm Fotboll

12:00 ‒ 20:00

WE ARE STHLM INFO

Allt du behöver veta om We Are Sthlm

12:00 ‒ 00:00

WE ARE STHLM KAMPEN

Vattenkrig, Femkamp och Hinderbana

12:00 ‒ 20:00

WHAT UP LIFE

Vi Unga

12:00 ‒ 20:00

CHILL ZONE

Chill Zone

14:00 ‒ 23:00

JUICEBAREN

We Are Sthlm & Unga Drömmare

14:00 ‒ 23:00

STOCKHOLMS FÄLTASSISTENTER

På ritning: HJÄLP

16:00 ‒ 00:00

AIKIDO

Järfälla Aikido

12:00 ‒ 20:00

BRANDFÖRSVARET

Storstockholms Brandförsvar

12:00 ‒ 15:30

CHALLENGE WEEK

Arena Satelliten

12:00 ‒ 20:00

CREATIVE

Lava Bibliotek & Verkstad och DÖRREN

12:00 ‒ 20:00

CUPCAKE BAR

Ungdomens Nykterhets Förbund (UNF)

12:00 ‒ 20:00

DANSA! SPELA!

Studiefrämjandet

12:00 ‒ 20:00

FÖRSVARSUTBILDARNA

Försvarsutbildarna

12:00 ‒ 20:00

FRYSHUSET

Fryshuset

12:00 ‒ 20:00

LÄR DIG FÖRSTA HJÄLPEN

12:00 ‒ 20:00

MENTOR

Mentor Sverige

12:00 ‒ 20:00

MILJÖFÖRVALTNINGEN

Miljöförvaltningen

12:00 ‒ 20:00

MITT NYA HEM

Plan Sverige

12:00 ‒ 20:00

PEACEWORKS

PeaceWorks

12:00 ‒ 20:00

POLISEN

Polsen

12:00 ‒ 18:00

SDUR

SDUR

12:00 ‒ 20:00

SKÄRHOLMENS UNGDOMSRÅD

Skärholmens Ungdomsråd

12:00 ‒ 20:00

SLBU

SLBU

12:00 ‒ 20:00

SLÖJD STHLM

Stockholms Läns Museum

12:00 ‒ 20:00

STOCKHOLMS BASEBALL OCH SOFTBOLL FÖRBUND

Stockholms Baseball och Softboll Förbund

12:00 ‒ 20:00

STORASYSTER

Föreningen Storasyster

12:00 ‒ 20:00

TUBEN

Tuben

12:00 ‒ 20:00

UNGA BERÄTTAR

Unga Berättar

12:00 ‒ 20:00

UNGT KULTURSTÖD

Kulturstöd för Unga Stockholms Stad

12:00 ‒ 20:00

WE ARE RESPEKT

We Are Sthlm

12:00 ‒ 00:00

WE ARE SOLNA

Ung Kultur Solna

12:00 ‒ 20:00

WE ARE STHLM FOTBOLL

We Are Sthlm Fotboll

12:00 ‒ 20:00

WE ARE STHLM INFO

Allt du behöver veta om We Are Sthlm

12:00 ‒ 00:00

WE ARE STHLM KAMPEN

Vattenkrig, Femkamp och Hinderbana

12:00 ‒ 20:00

WHAT UP LIFE

Vi Unga

12:00 ‒ 19:00

CHILL ZONE

Chill Zone

14:00 ‒ 00:30

JUICEBAREN

We Are Sthlm & Unga Drömmare

14:00 ‒ 00:30

STOCKHOLMS FÄLTASSISTENTER

På ritning: HJÄLP

16:00 ‒ 00:00

AIKIDO

Järfälla Aikido

12:00 ‒ 20:00

BRANDFÖRSVARET

Storstockholms Brandförsvar

12:00 ‒ 15:30

CHALLENGE WEEK

Arena Satelliten

12:00 ‒ 20:00

CREATIVE

Lava Bibliotek & Verkstad och DÖRREN

12:00 ‒ 16:00

CUPCAKE BAR

Ungdomens Nykterhets Förbund (UNF)

12:00 ‒ 20:00

DANSA! SPELA!

Studiefrämjandet

12:00 ‒ 20:00

FÖRSVARSUTBILDARNA

Försvarsutbildarna

12:00 ‒ 20:00

FRYSHUSET

Fryshuset

12:00 ‒ 20:00

LÄR DIG FÖRSTA HJÄLPEN

12:00 ‒ 20:00

MENTOR

Mentor Sverige

12:00 ‒ 20:00

MILJÖFÖRVALTNINGEN

Miljöförvaltningen

12:00 ‒ 20:00

MITT NYA HEM

Plan Sverige

12:00 ‒ 20:00

PEACEWORKS

PeaceWorks

12:00 ‒ 20:00

POLISEN

Polsen

12:00 ‒ 18:00

SDUR

SDUR

12:00 ‒ 20:00

SKÄRHOLMENS UNGDOMSRÅD

Skärholmens Ungdomsråd

12:00 ‒ 20:00

SLBU

SLBU

12:00 ‒ 20:00

SLÖJD STHLM

Stockholms Läns Museum

12:00 ‒ 20:00

STORASYSTER

Föreningen Storasyster

12:00 ‒ 20:00

TUBEN

Tuben

12:00 ‒ 20:00

UNGA BERÄTTAR

Unga Berättar

12:00 ‒ 20:00

UNGT KULTURSTÖD

Kulturstöd för Unga Stockholms Stad

12:00 ‒ 20:00

WE ARE RESPEKT

We Are Sthlm

12:00 ‒ 00:00

WE ARE SOLNA

Ung Kultur Solna

12:00 ‒ 20:00

WE ARE STHLM FOTBOLL

We Are Sthlm Fotboll

12:00 ‒ 20:00

WE ARE STHLM INFO

Allt du behöver veta om We Are Sthlm

12:00 ‒ 00:00

WE ARE STHLM KAMPEN

Vattenkrig, Femkamp och Hinderbana

12:00 ‒ 20:00

WHAT UP LIFE

Vi Unga

12:00 ‒ 19:00

CHILL ZONE

Chill Zone

14:00 ‒ 00:30

JUICEBAREN

We Are Sthlm & Unga Drömmare

14:00 ‒ 00:30

STOCKHOLMS FÄLTASSISTENTER

På ritning: HJÄLP

16:00 ‒ 00:00

DANCEFLOOR ON KARL XII:S TORG

MENUETT

Menuett Akademien

12:00 ‒ 14:00

BAL MUSETTE

Swing Magnifique

15:00 ‒ 17:00

FRANSKA DANSER

Småfranska

18:00 ‒ 21:00

DANSBANAN

Bar DJ

21:00 ‒ 00:00

SWINGDANS - LINDYHOP - SOCIAL DANS

Chicago Dansstudio

12:00 ‒ 17:00

SWINGDANS, WORKSHOP FÖR ALLA ÅLDRAR

Chicago Dansstudio

18:00 ‒ 21:00

DANSBANAN

Bar DJ

21:00 ‒ 00:00

SALSA & BACHATA – WORKSHOP OCH FRI DANS FÖR ALLA ÅLDRAR

SalsaAkademien

12:00 ‒ 14:00

SALSA & BACHATA – WORKSHOP OCH FRI DANS FÖR ALLA ÅLDRAR

SalsaAkademien

15:00 ‒ 17:00

BACHATA

Salsa Akademien

18:00 ‒ 21:00

DANSBANAN

Bar DJ

21:00 ‒ 00:00

MODEVISNING TILL FRANSKA TONER

Ant Walk Folkkulturcentrum

12:00 ‒ 14:00

KUNGLIGA MUSIKHÖGSKOLAN GÄSTAR DANSBANAN

Funk Attack

15:00 ‒ 17:00

BRYGGDANS

Skärgårdspojkarna

18:00 ‒ 21:00

DANSBANAN

Bar DJ

21:00 ‒ 00:00

ZETHSONS TRIO

Dansträffen PRO Östermalm-Gärdet, SPF Karlaplan)

12:00 ‒ 14:00

DANS TILL LEVANDE ORKESTER

Häggarna

15:00 ‒ 17:00

CHIQUITA

18:00 ‒ 21:00

DANSBANAN

Bar DJ

21:00 ‒ 00:00

KULTURHUSTAKET

CLEO FROM 5 TO 7

Regi: Agnès Varda

21:00 ‒ 22:30

HIP HOP – FROM STREET TO ELITE

med Jean-Marc Mougeot från La Place centre culturel hophop

19:00 ‒ 20:00

FILM: SUBWAY

Regi: Luc Besson

21:00 ‒ 22:45

LITERARY TALK: WAITING FOR BOJANGLES

19:00 ‒ 20:00

THE LOVERS ON THE BRIDGE

Regi: Leos Carax

21:00 ‒ 23:05

LITTERATURSAMTAL OLIVIER TRUC & ALICE PETRÉN

19:00 ‒ 20:00

FILM: PARIS, JE T'AIME

21:00 ‒ 23:03

SAMTAL: FRANSKA VINER, KULTUREN OCH DE SENASTE TRENDERNA

19:00 ‒ 20:00

FILM: DIOR & I

21:00 ‒ 22:30